Czym jest Boost Oxygen

Boost Oxygen to przenośny 95% czysty tlen uzupełniający dla całkowicie naturalnego wsparcia oddechowego. Jest stosowany przez sportowców do regeneracji i wydajności, osoby starsze do aktywnego stylu życia, osoby przebywające na dużych wysokościach do aklimatyzacji i osoby doświadczające złej jakości powietrza.

Tlen jest oczywiście niezbędny do podtrzymania ludzkiego życia. Gdy nie ma tlenu, może ucierpieć wydajność ciała i umysłu. Na poziomie morza średnia zawartość tlenu w powietrzu wynosi 21%. Na wysokościach może być znacznie mniejsza. Boost Oxygen zapewnia wygodne źródło 95% czystego tlenu.

Czy wiesz, że powietrze, którym oddychamy zawiera tylko 21% tlenu - większość to bezużyteczny 78% azot. Nasz organizm potrzebuje tlenu do wytwarzania energii.

Założona w 2007 roku firma Boost Oxygen zapewnia łatwy i natychmiastowy dostęp do tlenu uzupełniającego.

Dlaczego tlen jest ważny podczas aktywności fizycznej?

Podczas okresów intensywnej aktywności fizycznej nasz organizm ciężko pracuje, aby utrzymać poziom tlenu we krwi. Zaczynamy ciężej oddychać, ponieważ organizm stara się dostarczyć więcej tlenu do płuc, aby zasilić komórki krwi, tkanki, mięśnie i narządy.

Kiedy ciężki oddech nie wytwarza wystarczającej ilości tlenu, organizm zaczyna pozyskiwać tlen wewnętrznie poprzez proces znany jako oddychanie beztlenowe. Skurcze i zmęczenie mięśni powodują, że glikogen w krwi pozbawionej tlenu przekształca się w kwas mlekowy. Poprzez wprowadzenie większej ilości tlenu, krew jest w stanie zahamować produkcję kwasu mlekowego i wydalić każdy istniejący już.

Najważniejszą częścią korzystania z tlenu dla wydajności jest "ładowanie/ inhalacja tlenem" przed każdą męczącą aktywnością dla najwyższej wydajności fizycznej i umysłowej. Jest to również określane jako "VO2 Max". Kiedy ciało doświadcza ekstremalnego stresu fizycznego lub emocjonalnego (przypływ adrenaliny i kortyzolu), metabolizuje tlen w większym tempie, co powoduje zmęczenie. Podczas intensywnego wysiłku ciało wydziela więcej dwutlenku węgla niż pobiera tlenu, co powoduje zmęczenie mięśni i skurcze spowodowane nagromadzeniem się kwasu mlekowego.

Mózg jest najbardziej potrzebującym tlenu organem w organizmie, który wymaga 20% tlenu. Nawet niewielki spadek ilości tlenu w wyniku intensywnego wysiłku powoduje zmęczenie psychiczne. Badania pokazują, że już kilka minut oddychania dodatkowym tlenem poprawia koncentrację, pamięć i czas reakcji.

Naturalnie i bezpiecznie

Boost Oxygen jest całkowicie naturalny i bezpieczny. W przeciwieństwie do stymulantów i napojów energetycznych, które zawierają kofeinę i cukry, które w dłuższym okresie czasu mogą zaszkodzić organizmowi, Boost Oxygen dostarcza czystego tlenu w wygodnej formie bez recepty.

Jak suplementacja tlenem pomaga w regeneracji i wydajności podczas treningu

Bez względu na to, czy trenujesz w domu, na siłowni czy na świeżym powietrzu, zawsze możesz być wypoczęty dzięki dodatkowi tlenu. Jest to zdrowe i całkowicie naturalne wsparcie dla układu oddechowego, które dostarcza energii i pomaga w regeneracji i wydajności podczas treningu.

Sportowcy używają tlenu od dziesięcioleci - tak jak piłkarze używają tlenu przy linii bocznej podczas meczów. Boost Oxygen dostarcza tlen każdemu, kto go potrzebuje, zawsze i wszędzie! Nasze ciało potrzebuje tlenu do wytwarzania energii! Tlen jest używany do zasilania naszych komórek, mięśni, tkanek, mózgu i wątroby. Bez odpowiedniej ilości tlenu możesz czuć się zmęczony, ospały, mieć problemy z oddychaniem, a nawet zacząć chorować. Czy wiesz, że powietrze, którym normalnie oddychamy zawiera TYLKO około 21% tlenu?

Większość powietrza, którym oddychamy, to bezużyteczne 78% azotu. Zawartość tlenu może być jeszcze mniejsza na dużych wysokościach. Boost Oxygen dostarcza prawie 5x więcej czystego tlenu niż normalnie oddychasz. Jeśli ćwiczysz w domu, weź pod uwagę jakość powietrza w pomieszczeniach Wiele osób decyduje się na trening w domu, ponieważ programy treningu personalnego online są łatwo dostępne, a urządzenia takie jak Peloton i The Mirror zyskują popularność. Praca w domu pozwala również wielu osobom na swobodny trening bez maski.

Należy jednak pamiętać, że jakość powietrza w pomieszczeniach może być znacznie gorsza niż na zewnątrz. Kiedy większość ludzi myśli o zanieczyszczeniu powietrza, wyobraża sobie fabryczne kominy, smog nad miastem lub spaliny z korków ulicznych. Jednak jakość powietrza w pomieszczeniach może być gorsza ze względu na zanieczyszczenia wnoszone przez innych ludzi lub zwierzęta domowe, roztocza, zarodniki, pleśń i grzyby, niebezpieczne gazy, takie jak tlenek węgla i radon lub lotne chemikalia emitowane przez konwencjonalne środki czyszczące i gotowanie. Jakość powietrza w pomieszczeniach jest zwykle gorsza w miesiącach zimowych, ponieważ często nie ma przepływu świeżego powietrza z zewnątrz, co oznacza, że alergeny pozostają uwięzione wewnątrz.